اخبار علمی

 1. اجماع، وحدت و تفاهم پیرامون منافع ملی کشور امروز یک ضرورت جدی است

  کرمانشاه- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ موضوعی نمی تواند منجر به اختلافاتی شود که در راستای رسیدن به توسعه مانع ایجاد کند، گفت: اجماع، وحدت و تفاهم پیرامون منافع ملی کشور امروز یک ضرورت جدی است و همه برای رسیدن به آن باید تلاش کنند.


 2. حوزه عشایری بهترین فرصت برای طبیعت گردی و جذب گردشگر است

  اصفهان- ایرنا- رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: حوزه عشایری بهترین فرصت برای طبیعت گردی و جذب گردشگر است و ‌نباید از این توانمندی های عشایر برای رونق اقتصاد کشور غافل شد.


 3. پیمان یزدانیان آهنگساز فیلم بهمن فرمان‌آرا شد

  تهران- ایرنا- موسیقی متن آخرین ساخته بهمن فرمان‌آرا، «دل دیوانه» که این روزها مراحل فنی نهایی خود را زیر نظرعباس گنجوی پشت سر می‌گذارد، به پیمان یزدانیان رسید.


 4. تاکید دستیار وزیر خارجه کرواسی بر تشریک مساعی با ایران در مبارزه با افراطی گری

  تهران- ایرنا- دستیار وزیر امور خارجه کرواسی با اشاره به واقع شدن ایران و کرواسی در مناطق استراتژیک و حساس گفت: دو کشور می ‌توانند شرکای خوبی در راستای مبارزه با خشونت و افراطی‌گری باشند.


 5. نماینده مجلس: هیات دولت راه اندازی مرز چیلات در دهلران را به صورت رسمی تایید کرده است

  ایلام - ایرنا - نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای سالامی گفت: راه اندازی و بازگشایی مرز چیلات در طول نوار مرزی مشترک دهلران با کشور عراق به صورت رسمی در هیات دولت مصوب شده و مورد تایید قرار گرفته است.


 6. اجماع، وحدت و تفاهم پیرامون منافع ملی کشور امروز یک ضرورت جدی است

  کرمانشاه- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ موضوعی نمی تواند منجر به اختلافاتی شود که در راستای رسیدن به توسعه مانع ایجاد کند، گفت: اجماع، وحدت و تفاهم پیرامون منافع ملی کشور امروز یک ضرورت جدی است و همه برای رسیدن به آن باید تلاش کنند.


 7. مصر:‌ قطر چاره ای جز پذیرش خواسته های چهار کشور عربی ندارد

  تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه مصر روز سه شنبه با بیان اینکه قطر چاره ای جز پذیرفتن خواسته های چهار کشور عربی ندارد،‌ گفت: چهار کشور تحریم کننده دوحه، هیچ گونه راه حل میانه ای را برای حل بحران با قطر نمی پذیرند.


 8. آمریکایی خواندن برنامه های توسعه کشور جز خشنودی دشمن سودی ندارد

  ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از برخی اظهار نظرها که برنامه های توسعه کشور را آمریکایی عنوان کرده است، گفت: تمامی برنامه های توسعه کشور توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.


 9. تاکید رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برحمایت ازواحدهای دانش‌بنیان

  تبریز - ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر حمایت از واحدهای نوآورانه و دانش‌بنیان گفت: این واحدها ارزش افزوده و امکان صادرات به مراتب بیشتری نسبت به سایر واحدها دارند بنابر این هیچ مشکلی نباید مانع توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان شود.


 10. زنجان در کشاورزی، صنعت و معدن ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد

  زنجان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن ظرفیت های بالا و زمینه های مناسبی برای حضور سرمایه گذاران در استان وجود دارد.


 11. 26 هزار کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست زیر پوشش بهزیستی هستند

  گنبدکاووس - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور می گوید که افزون بر 26 هزار کودک و نوجوان دختر و پسر بی سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش این نهاد هستند که 90 درصد آنان توسط افراد داوطلب و موسسات خیریه، نگهداری و مراقبت می شوند.


 12. استاندار: 10 برابر شدن تعداد طلاب هم نیاز علمی آذربایجان غربی را برآورده نمی کند

  ایرنا – ارومیه – استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در 2 دهه گذشته تعداد طلاب استان به 70 تن نمی رسید، گفت: در حال حاضر شاهد 10 برابر شدن این تعداد هستیم که این رقم نیز نیاز علمی استان را برآورده نمی کند و باید به صورت تصاعدی شاهد رشد این عدد باشیم.


 13. ستاد مرکزی اربعین بر کنترل مدارک قانونی زائران تاکید کرد

  تهران-ایرنا- در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تاکید شد.


 14. 26 هزار کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست زیر پوشش بهزیستی هستند

  گنبدکاووس - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور می گوید که افزون بر 26 هزار کودک و نوجوان دختر و پسر بی سرپرست و بدسرپرست زیر پوشش این نهاد هستند که 90 درصد آنان توسط افراد داوطلب و موسسات خیریه، نگهداری و مراقبت می شوند.


 15. علل رکود تولید و بازاریابی سفالگری دیرقدمت گناباد بررسی شد

  گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: کارگاهها و فضای تولید سنتی و فقدان توجه به نیاز بازار هدف مهمترین علل رکود و گسترش نیافتن تولید سفال اصیل و کهن روستای 'مند' در این شهرستان است.


 16. ملزومات چرخه نوآوری تبدیل علم به ثروت در کشور هنوز فراهم نیست

  تهران- ایرنا- دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با بیان این که هنوز ملزومات و شرایط مطلوب برای چرخه نواوری تبدیل علم به ثروت در کشور فراهم نیست، گفت: این خواسته باید به مطالبه عمومی بدل شود.


 17. کارشناسان شرکت وینسی فرانسه از فرودگاه بین المللی اصفهان بازدید کردند

  اصفهان- ایرنا- تعدادی از کارشناسان شرکت ' وینسی ' فرانسه روز سه شنبه در راستای اجرای طرح توسعه فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان از این فرودگاه بازدید کردند.


 18. اختصاص 700 میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی به شهرستان گناوه

  گناوه-ایرنا- فرماندار گناوه گفت: امسال 700 میلیارد ریال اعتبارتملک دارایی به این شهرستان اختصاص یافت.


 19. نماینده مجلس:زمینه سازی سازی دولت تدبیر و امید برای توسعه سنقر و کلیایی

  کرمانشاه- ایرنا- نماینده سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: در این شهرستان تاکنون 2 سد مهم افتتاح شده و این موضوع ظرفیت بزرگی برای توسعه شهرستان را فراهم کرده است.


 20. استقبال مدیرکل ورزش و جوانان از بازی تیمهای لیگ برتری در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد

  مشهد- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: مجموعه ورزش این استان از برگزاری بازیهای دو تیم لیگ برتری شهر مشهد در ورزشگاه امام رضا(ع) این شهر استقبال می کند.